V sobotu 6. června se v Jihlavě konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a žákyň. Do závodu se zapojilo 232 atletů.
V mužích si prvenství připsali závodníci ze Spartaku Třebíč. Na druhém místě skončilo družstvo Slavoje Pacov a třetí z Nového Města na Moravě. V soutěži žen startovala pouze tři družstva. Zvítězila Atletika Jihlava před Novým Městem na Moravě a Slavojem BANES Pacov. V juniorech se z vítězství radovali atleti ze Sokola Velkého Meziříčí, kteří porazili druhé družstvo Spartaku Třebíč a třetí SK Bystřici nad Pernštejnem. V juniorkách zvítězila děvčata z Atletiky Jihlava před Spartakem Třebíčí a TJ Slavojem BANES Pacov. V dorostencích si připsali další vítězství atleti ze Spartaku Třebíč. Druhé místo patřilo Atletice Jihlava a třetí TJ Nové Město na Moravě. Soutěž dorostenek opanovaly atletky z Atletiky Jihlava před atletkami Sokola Velké Meziříčí a Spartakem Třebíč. V soutěži starších žáků zvítězilo družstvo Spartaku Třebíč před Slavojem BANES Pacov a Atletikou Jihlava. Mezi staršími žákyněmi si nejlépe vedly atletky z pořádajícího oddílu Atletiky Jihlava. Druhé skončilo družstvo Spartaku Třebíč a třetí Sokola Velké Meziříčí.
Ozdobou závodu byl výkon Tomáše Vilímka ve vrhu koulí, který poslal náčiní do vzdálenosti 17,61 metrů, což je nový krajský rekord. Aleš Svoboda dosáhl v trojskoku výkon 13,40 metrů a zařadil se na šesté místo v českých tabulkách. Dorota Skřivanová v běhu na 400 metrů překážek dosáhla času 62,11 sekund, což jí stačilo na druhé místo v tabulkách.Dorostenec Matouš Budig zaběhl stovku za 11,38 sekund. Michal Krátký uběhl 300 metrů překážek za 40,38 sekund. Tomáš Neufuss předvedl ve skoku dalekém výkon 6,58 metrů. Žák Jakub Koucký skočil do dálky 5,89 metrů. Žákyně Sára Pavlidu ve stejné disciplíně dosáhla výkonu 5,42 metrů.

Kompletní výsledky najdete zde.