V Havlíčkově Brodě se v sobotu 15. května konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Závodu se zúčastnilo 135 mladých atletů. Potěšitelný byl zájem o závody mladších žákyň, kterých se zúčastnilo 91 atletek! Závodilo se v pětiboji.
V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo z Humpolcem před závodník z Velkého Meziříčí a Jiskry Havlíčkův Brod. Mezi žákyněmi se z vítězství radovalo opět z Humpolce. Na druhém místě skončily atletky z Třebíče a třetí z Korela Sports Team z Jihlavy.
V pětiboji žáků zvítězil Sebastián Andrejev výborným výkonem 2 141 bodů. Na druhém místě skončil Nicolas Jankuj a třetí Jakub Hála. Mezi děvčaty nasbírala nejvíc bodů Nikol Horká, na druhém místě skončila Veronika Formanová a třetí Linda Kubová.