V sobotu 27. června se v Pacově konalo druhé kolo krajského přeboru družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň. Pěkné slunečné počasí vylákalo na závody 216 atletů.
Pro muže a ženy to bylo závěrečné kolo. V kategorii mužů se přeborníky kraje stalo družstvo Spartaku Třebíč. Druhé místo obsadilo družstvo ze Slavoje BANES Pacov a třetí z Atletiky Jihlava. Mezi ženami se krajskými přebornicemi stalo družstvo Atletiky Jihlava. Druhé místo patří družstvu z Nového Města na Moravě a třetí družstvu Slavoje BANES Pacov.
Pro ostatní kategorie skončila základní část soutěže. Do finálového kola mezi juniory má nejlepší výchozí pozici družstvo Sokola Velké Meziříčí. Druhé místo patří atletům z Třebíče a třetí Jihlavě. V juniorkách zvítězilo družstvo Spartaku Třebíč před družstvem Atletiky Jihlava a Slavojem BANES Pacov. V dorostencích skončilo na prvním místě družstvo Spartaku Třebíč. Druhé místo obsadili atleti z Jihlavy a třetí z Velkého Meziříčí. Mezi dorostenkami zvítězilo družstvo Atletiky Jihlava před Sokolem Velké Meziříčí a Spartakem Třebíč. Ve starších žácích skončilo na prvním místě družstvo Spartaku Třebíč. Druhé místo vybojovali závodníci z Pacova a třetí z Humpolce. Kategorii starších žákyň vyhrály atletky z Jihlavy, druhé skončily závodnice z Třebíče a třetí z Velkého Meziříčí.
Příznivé počasí dovolilo atletů podat výborné výkony. V ženách zaujal výkon Gabriely Bojanovské v hodu kladivem 49,59 metrů. V dorostencích Pavel Dolák zaběhl 1 500 metrů za 4:18,21 sekund, Vít Kotrba poslal kladivo do vzdálenosti 52,17 metrů. Dorostence Patricii Vrzalové naměřili rozhodčí v dálce 5,51 metrů. Starší žák Mikuláš Dreisig zaběhl 300 metrů za 36,92 sekund, Daniel Dočkal dosáhl na trati 1 500 metrů času 4:19,66 sekund. Starší žákyně Renata Láníková překonala laťku ve výšce 1,58 metrů, Nela Fialová dosáhla ve skoku dalekém výkonu 5,14 metrů. Mladší žákyně Viktorie Kulhánková zaběhla 60 metrů za 7,96 sekund a Anna Kučeríková poslala oštěp do vzdálenosti 35,48 metrů.

Kompletní výsledky najdete zde.
Fotografie ze závodu najdete zde.