V sobotu 16. května se ve Velkém Meziříčí za chladného deštivého počasí konal závod Liga Vysočiny přípravek. Závodu se zúčastnilo 127 mladých atletů. Na ně čekal čtyřboj: běh na 300 m, hod kriketovým míčkem, běh přes žebřík a skok daleký. Na závěr běželi štafetu 4 x 60 metrů.
Ve svých kategoriích zvítězili Matyáš Prokop, Matyáš Jančář, Eliška Ošmerová a Ema Nováčková.

Z výsledků:
starší chlapci
1. Prokop (VELME) 66 bodů
2. Svoboda (SPTRE) 65 bodů
3. Vejlupek (TJZNO) 57 bodů
mladší chlapci
1. Jančář (SPTRE) 136 bodů
2. Pastrňák (SPTRE) 127 bodů
3. Bříza (SPTRE) 122 bodů
3. Šulc (VELME) 122 bodů
starší dívky
1. Ošmerová (SPTRE) 139 bodů
2. Kovandová (SPTRE) 131 bodů
3. Švomová (TJZDA) 127 bodů
mladší dívky
1. Nováčková E. (SPTRE) 145 bodů
2. Letmajerová (VELME) 138 bodů
3. Nováčková H. (SPTRE) 134 bodů

Kompletní výsledky najdete zde.