V neděli 31. května se ve Žďáru nad Sázavou konal druhý závod Liga Vysočiny přípravek. Závodu se zúčastnilo 122 mladých atletů. Na ně čekal čtyřboj: běh na 50 m, hod medicinbalem, běh přes překážkovou dráhu a dálka z místa. Na závěr běželi štafetu 4 x 60 metrů.
Ve svých kategoriích zvítězili Matyáš Prokop, Filip Bártl, Eliška Ošmerová a Barbora Svobodová.
Z výsledků:
starší chlapci
1. Prokop (VELME) 50 bodů
2. Svoboda (SPTRE) 48 bodů
3. Ošmera (SPTRE) 40 bodů
mladší chlapci
1. Bártl (SPTRE) 100 bodů
2. Šulc (VELME) 97 bodů
3. Cibere (TJZNO) 91 bodů
starší dívky
1. Ošmerová (SPTRE) 167 bodů
2. Švomová (TJZDA) 155 bodů
3. Vomelová (TJZDA) 155 bodů
mladší dívky
1. Svobodová (SPTRE) 146 bodů
2. Letmajerová (VELME) 143 bodů
3. Homolová (SPTRE) 125 bodů
Kompletní výsledky najdete zde.