V pátek 15. listopadu se v gotickém sále jihlavské radnice konalo vyhlášení výsledků ankety Atlet Vysočiny 2019. V průběhu slavnostního večera převzali ocenění také zasloužilí funkcionáři a nejlepší atleti v Běžeckém poháru mládeže. Celým pořadem provázel moderátor Viktor Harangi. Pozvání na slavnostní večer přijali Petr Ryška, člen olympijského výboru, předseda krajské organizace České únie sportu Vítězslav Holub a svazový trenér Českého atletického svazu Jiří Kliner.
Z funkcionářů si pro ocenění přišli Karel Čermák, Petr Hubáček, Marie Pytlíková, Zdeněk Šudoma, Ludvík Toman a Miroslav Tureček.
V Běžeckém poháru mládeže si pro ocenění v kategorii mladších žáků přišli Mikuláš Dreisig, Václav Vorálek, Patrik Pojmon. V mladších žákyních se na prvních třech místech umístily Eva Navrátilová, Natálie Jankujová, Veronika Švandová. Mezi staršími žáky zvítězil Pavel Dolák před Jiřím Čermákem a Matějem Tučkem. Ve starších žákyních se o první místo podělily Karolína Šípková a Adéla Horákovská. Třetí skončila Veronika Jelínková.
V mládežnické kategorii Atleta Vysočiny si plaketu za první místo odnesl Adam Havlíček, trojnásobný medailista z mistrovství České republiky. Na druhém místě skončil Tomáš Neufuss a třetí Pavel Dolák.
V anketě Atlet Vysočiny 2019 zvítězil Eduard Kubelík. V letošním roce se stal mistrem republiky v běhu na 200 metrů dorostenců. Na poloviční trati obsadil třetí místo. Druhé místo patří Jiřímu Brychtovi. Na MČR juniorů vybojoval v běhu na 800 metrů stříbrnou medaili. Druhou medaili přidal v běhu na 10 000 metrů. Třetí skončil v anketě stříbrný medailista z MČR do 23 let Tomáš Vilímek, který medaili vybojoval ve vrhu koulí.
Pořadí Atlet Vysočiny 2019
1. Eduard Kubelík
2. Jiří Brychta
3. Tomáš Vilímek
4. Lucie Pertlíková
5. Hana Homolková
6. Ondřej Veselý
7. Tadeáš Janík
8. Dorota Skřivanová
9. Veronika Janíčková
10. Pavel Jakl

Fotografie ze slavnostního večera najdete zde.