Ve čtvrtek 28. května se v Jihlavě konalo krajské finále Poháru rozhlasu. Závodu se zúčastnilo 212 dětí z 18 škol Kraje Vysočina.
V jednotlivých kategoriích zvítězili žáci ze ZŠ Náměšť, Husova, ZŠ Pelhřimov, Komenského, Gymnázia Havlíčkův Brod a ZŠ Třebíč, Benešova.
Ve starších žácích Eduard Kopecký zaběhl 60 m za 7,34 sekund, Samuel Eder patnáctistovku za 4:36,56, Antonín Hošek skočil do dálky 5,98 metrů, štafeta z Chotěboře dosáhla času 28,33 sekund. V mladších žácích zaběhl Maxmilián Melechovský kilometr za 2:54,59.
Z výsledků:
starší žáci – 1. ZŠ Náměšť n. O., Husova 6 081 bodů, 2. ZŠ Třebíč, Benešova 5 998 bodů, 3. ZŠ Polná 5 853 bodů.
starší žákyně – 1. ZŠ Pelhřimov, Komenského 5 672 bodů, 2. ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská 5 512 bodů, 3. ZŠ Chotěboř, Smetanova 5 446 bodů.
mladší žáci – 1. Gymnázium Havlíčkův Brod 4 736 bodů, 2. ZŠ Jihlava, Rošického 4 330 bodů, 3. ZŠ Pacov 3 856 bodů.
mladší žákyně – 1. ZŠ Třebíč, Benešova 4 998 bodů, 2. ZŠ Pelhřimov, Komenského 4 931 bodů, 3. ZŠ Okříšky 4 889 bodů.