V sobotu se v typicky podzimním počasí konalo v areálu Dymník u Rumburku finále běžeckého poháru. V soutěži bojovaly o poháry čtyřčlenná krajská družstva ve třech kategoriích.
O velký úspěch Vysočiny se postaralo starší žactvo, které poprvé v celé historii soutěže zvítězilo. Už před startem družstvo ve složení Kristýna Neumanová, Jan Machotka, Lucie Hájková a Adam Červinka patřilo k favoritům. Na první úsek postavili vedoucí družstev jenom čtyři žákyně. Jednou z nich byla Kristýna Neumanová. Celou trať se držela v popředí skupinky dívek a nakonec předávala Janu Machotkovi s nevelkou ztrátou na čelo závodu. Honza zabojoval, předbíhal jednu běžkyni za druhou a vytáhl štafetu na druhé místo. Lucie Hájková v polovině okruhu šla do čela, ale bohužel při jednom seběhu upadla a o prvenství tak přišla. Adam Červinka ukázal, že patří mezi nejlepší mladé běžce v republice. V prvním stoupání se dostal do čela závodu a do cíle už jen svůj náskok navyšoval. Druhou štafetu porazili o sedm vteřin a mezi všemi štafetami by časem obsadily druhé místo.
V dalších kategoriích se nám už tolik nedařilo. Štafeta dorostu ve složení Klára Kocmánková, Václav Vorálek, Julie Machovcová a Daniel Dočkal doběhla v polovině startovního pole a mladší žactvo ve složení Veronika Formanová, Kateřina Nosková, Filip Koreček a Daniel Staněk, skončilo dvanácté.Z výsledků:
mladší žactvo
12. Formanová, Koreček, Nosková a Staněk 14:38
starší žactvo
1. Neumanová, Machotka, Hájková a Červinka 12:46
dorost
7. Kocmánková, Vorálek, Machovcová a Dočkal 13:27

Kompletní výsledky najdete zde.
Fotografie najdete zde.