V neděli 31. března pořádal TJ Spartak Třebíč 80. ročník přespolního běhu Běh Lorenzovými sady. Na start se za krásného počasí postavilo 274 běžců. Nejpočetněji byly zastoupeny kategorie přípravek. Atmosféra při závodu nejmladších závodníků připomínala slavnou Tour de France. Mladí atleti byli povzbuzováni davem diváků, kteří stáli podél tratí.
V hlavním závodě mužů patřil čtyřnásobný vítěz Petr Vitner z Olympu Praha. Hned od startu bylo jasné, že si poběží pro páté vítězství. Za ním o druhé místo bojovali Jiří Brychta a domácí závodník David Nezveda. V posledním kole Brychta zaútočil, získal náskok, který si udržel až do cíle.
Mezi ženami k žádným dramatickým bojům nedošlo. S bezpečným náskokem si pro vítězství doběhla Andrea Němcová. Na druhém místě cílem proběhla Aneta Štorková a třetí Tereza Jonášová.
V Běžeckém poháru mládeže si mezi mladšími žákyněmi doběhly pro medaile Ilona Slonková, Natálie Jankůjová a Eva Navrátilová. V mladších žácích si stupně vítězů rozdělili Mikuláš Dreisig, Václav Vorálek a Patrik Pojmon. Z prvenství mezi staršími žákyněmi se radovala Karolína Šípková a závod starších žáků opanoval bronzový medailista z MČR v přespolním běhu Pavel Dolák.

mladší žákyně
1. Slonková (NMMOR) 2:16, 2. Jankůjová (HUMPO) 2:21, 3. Navrátilová (JIHLA) 2:22