V sobotu 10. září uspořádal oddíl TJ Spartak Třebíč 51. ročník Běhu Libušiným údolím. Původně to měl být první závod Běžeckého poháru, ale protože se další závody neuskuteční, byl pohár zrušen.
Závody se konaly za krásného podzimního počasí.
V závodě mužů byl viděn dramatický závěr, který pro sebe rozhodl Jakub Exner. Na druhém místě doběhl Jaroslav Vítek a třetí domácí závodník David Nezveda. Mezi ženami si pro vítězství doběhla Lucie Davidová před Janou Vrbovou Komárkovou a Denisou Lesslovou.
V kategoriích běžeckého poháru se očekával souboj druhého z mistrovství České republiky žáků v běhu na 1 500 metrů Danielem Dočkal a třetím z tohoto mistrovství Vilémem Vostalem. Nakonec si pro vítězství doběhl Daniela Dočkal, který Viléma Vostala porazil dlouhým finišem. Třetí skončil Marek Kratochvíl. Napínavý souboj jsme viděli v kategorii starších žákyň, kdy v posledních metrech předběhla Denisa Zahrádková dosud vedoucí Julii Machovcovou. Třetí doběhla Šárka Kratochvílová. V kategorii mladších žáků si pro vítězství doběhl Oliver Harvey před Danielem Oborným a Michalem Dobrovolným. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila podle předpokladů Klára Vavřinová. Druhá skončila Kristýna Radvanová a třetí Lucie Mitisková.